AP64100SP-13
Part number:
AP64100SP-13
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK ADJ 1A 8SO
package:
Cut Tape (CT)
inventory 10026
minimum : 1
    Active
  • Grade
    Automotive
  • Qualification
    AEC-Q100
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
  • Frequency - Switching
    100kHz ~ 2.2MHz
  • Supplier Device Package
    8-SO-EP
  • Output Type
    Adjustable
  • Function
    Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    3.8V
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.8V
  • Voltage - Output (Max)
    40V