FAN23SV10MMPX
Part number:
FAN23SV10MMPX
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK ADJ 10A 34PQFN
package:
Bulk
inventory 11295
minimum : 197
quantity
unit price
price
197
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    34-PowerTFQFN
  • Frequency - Switching
    200kHz ~ 1.5MHz
  • Supplier Device Package
    34-PQFN (5.5x5)
  • Output Type
    Adjustable
  • Function
    Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    7V
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    10A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.6V
  • Voltage - Output (Max)
    5.5V