FAN48630UC45X
Part number:
FAN48630UC45X
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BOOST PROG 1.5A 16WLCSP
package:
Bulk
inventory 7238
minimum : 374
price
374
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Frequency - Switching
    2.5MHz
  • Voltage - Input (Min)
    2.35V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    1.5A (Switch)
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.5V, 4.76V