FAN53555BUC24X
Part number:
FAN53555BUC24X
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK PROG 4A 20WLCSP
package:
Bulk
inventory 4600
minimum : 487
quantity
unit price
price
487
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    20-UFBGA, WLCSP
  • Frequency - Switching
    2.4MHz
  • Supplier Device Package
    20-WLCSP (1.96x1.56)
  • Output Type
    Programmable
  • Function
    Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    2.5V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    4A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.603V
  • Voltage - Output (Max)
    1.42V