FAN53601AUC105X
Part number:
FAN53601AUC105X
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK 1.05V 600MA 6WLCSP
package:
Bulk
inventory 7886
minimum : 620
quantity
unit price
price
620
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-UFBGA, WLCSP
  • Frequency - Switching
    6MHz
  • Supplier Device Package
    6-WLCSP (1.23x0.88)
  • Voltage - Input (Min)
    2.3V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.05V