FAN53601AUC18X
Part number:
FAN53601AUC18X
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK 1.8V 600MA 6WLCSP
package:
Tape & Reel (TR)
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Frequency - Switching
    6MHz
  • Supplier Device Package
    6-WLCSP (1.16x0.86)
  • Voltage - Input (Min)
    2.3V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V