FAN53610AUC29X
Part number:
FAN53610AUC29X
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK 2.9V 1A 6WLCSP
package:
Bulk
inventory 76532
minimum : 333
quantity
unit price
price
333
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Frequency - Switching
    3MHz
  • Supplier Device Package
    6-WLCSP (1.23x0.88)
  • Voltage - Input (Min)
    2.3V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.9V