FAN5361UC182X
Part number:
FAN5361UC182X
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK 1.82V 600MA 6WLCSP
package:
Bulk
inventory 55413
minimum : 649
quantity
unit price
price
649
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Frequency - Switching
    6MHz
  • Supplier Device Package
    6-WLCSP (1.23x0.88)
  • Voltage - Input (Min)
    2.3V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.82V