FAN5361UMP182X
Part number:
FAN5361UMP182X
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK 1.82V 600MA 6UMLP
package:
Bulk
inventory 9669
minimum : 478
price
478
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-UDFN Exposed Pad
  • Frequency - Switching
    6MHz
  • Supplier Device Package
    6-UMLP (2x2)
  • Voltage - Input (Min)
    2.3V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.82V