FAN5362UC33X
Part number:
FAN5362UC33X
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK 3.3V 500MA 6WLCSP
package:
Bulk
inventory 14055
minimum : 683
quantity
unit price
price
683
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-UFBGA, WLCSP
  • Frequency - Switching
    3MHz
  • Supplier Device Package
    6-WLCSP (1.23x0.88)
  • Voltage - Input (Min)
    3.5V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V