FAN5602MP45X
Part number:
FAN5602MP45X
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG CHRG PUMP 4.5V 200MA 8MLP
package:
Bulk
inventory 54161
minimum : 326
quantity
unit price
price
326
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Topology
    Charge Pump
  • Number of Outputs
    1
  • Frequency - Switching
    1MHz
  • Supplier Device Package
    8-MLP (3x3)
  • Output Type
    Fixed
  • Function
    Step-Up/Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    1.8V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.5V