ISL85005AFRZ
Part number:
ISL85005AFRZ
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK ADJ 5A 12DFN
package:
Tube
inventory 1600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    12-VFDFN Exposed Pad
  • Frequency - Switching
    500kHz
  • Supplier Device Package
    12-DFN (4x3)
  • Output Type
    Adjustable
  • Function
    Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.8V
  • Voltage - Output (Max)
    15V