ISL85005FRZ-TK
Part number:
ISL85005FRZ-TK
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK ADJ 5A 12DFN
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 1000
quantity
unit price
price
1000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Frequency - Switching
    500kHz
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.8V
  • Voltage - Output (Max)
    15V