LM2575HVT-3.3/NOPB
Part number:
LM2575HVT-3.3/NOPB
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK 3.3V 1A TO220-5
package:
Bulk
inventory 1955
minimum : 98
quantity
unit price
price
98
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    TO-220-5
  • Frequency - Switching
    52kHz
  • Supplier Device Package
    TO-220-5
  • Voltage - Input (Min)
    4V
  • Voltage - Input (Max)
    60V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V