LM2575S-15/NOPB
Part number:
LM2575S-15/NOPB
describe:
IC REG BUCK 15V 1A TO263
package:
Bulk
inventory 1745
minimum : 124
price
124
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
  • Frequency - Switching
    52kHz
  • Supplier Device Package
    TO-263 (DDPAK-5)
  • Voltage - Input (Min)
    4V
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    15V