LM2575S-3.3
Part number:
LM2575S-3.3
describe:
IC REG BUCK 3.3V 2A TO263-5L
package:
Bulk
inventory 2635
minimum : 91
price
91
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
  • Frequency - Switching
    150kHz
  • Supplier Device Package
    TO-263-5L
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    2A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V