LM2576-12BU TR
Part number:
LM2576-12BU TR
describe:
IC REG BUCK 12V 3A TO263-5
package:
Bulk
inventory 9100
minimum : 222
price
222
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
  • Frequency - Switching
    52kHz
  • Supplier Device Package
    TO-263-5
  • Voltage - Input (Min)
    4V
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    12V