LM2651MTCX-3.3/NOPB
Part number:
LM2651MTCX-3.3/NOPB
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK 3.3V 1.5A 16TSSOP
package:
Bulk
inventory 6025
minimum : 140
quantity
unit price
price
140
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
  • Frequency - Switching
    300kHz
  • Supplier Device Package
    16-TSSOP
  • Voltage - Input (Min)
    4V
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1.5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V