LM2670SD-12/NOPB
Part number:
LM2670SD-12/NOPB
describe:
IC REG BUCK 12V 3A 14VSON
package:
Bulk
inventory 2079
minimum : 98
price
98
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Frequency - Switching
    260kHz
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    12V