LM2673T-3.3
Part number:
LM2673T-3.3
describe:
IC REG BUCK 3.3V 3A TO220-7
package:
Bulk
inventory 1762
minimum : 118
price
118
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    TO-220-7 Formed Leads
  • Frequency - Switching
    260kHz
  • Supplier Device Package
    TO-220-7
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V