LM2679LD-3.3
Part number:
LM2679LD-3.3
describe:
IC REG BUCK 3.3V 5A 14VSON
package:
Bulk
inventory 3350
minimum : 147
price
147
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Frequency - Switching
    260kHz
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V