LM3671LC-1.2
Part number:
LM3671LC-1.2
describe:
IC REG BUCK 1.2V 600MA 6USON
package:
Bulk
inventory 3464
minimum : 545
price
545
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-UFDFN
  • Frequency - Switching
    2MHz
  • Supplier Device Package
    6-USON (2x2)
  • Voltage - Input (Min)
    2.7V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V