LM3671MF-1.6
Part number:
LM3671MF-1.6
describe:
IC REG BUCK 1.6V 600MA SOT23-5
package:
Bulk
inventory 2552
minimum : 559
price
559
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Frequency - Switching
    2MHz
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Voltage - Input (Min)
    2.7V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.6V