LM3677TL-1.2
Part number:
LM3677TL-1.2
describe:
IC REG BUCK 1.2V 600MA 5DSBGA
package:
Bulk
inventory 2500
minimum : 358
price
358
  • Operating Temperature
    -30°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    5-WFBGA, DSBGA
  • Frequency - Switching
    3MHz
  • Supplier Device Package
    5-DSBGA (1.5x1.2)
  • Voltage - Input (Min)
    2.7V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V