LM3691TL-1.2/NOPB
Part number:
LM3691TL-1.2/NOPB
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK 1.2V 1A 6DSBGA
package:
Bulk
inventory 4708
minimum : 249
quantity
unit price
price
249
  • Operating Temperature
    -30°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-WFBGA, DSBGA
  • Frequency - Switching
    4MHz
  • Supplier Device Package
    6-DSBGA (1.5x1.3)
  • Voltage - Input (Min)
    2.3V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V