LM536013QUDSXRQ1
Part number:
LM536013QUDSXRQ1
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK 3.3V 1A 10WSON
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 3000
quantity
unit price
price
3000
specifications
  • Part Status
    Active
  • Grade
    Automotive
  • Qualification
    AEC-Q100
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Package / Case
    10-WFDFN Exposed Pad
  • Frequency - Switching
    2.1MHz
  • Supplier Device Package
    10-WSON (3x3)
  • Voltage - Input (Min)
    3.55V
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V