LM76005RNPR
Part number:
LM76005RNPR
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1877
minimum : 1
  • Mounting Type
    Surface Mount, Wettable Flank
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    30-WFQFN Exposed Pad
  • Frequency - Switching
    200kHz ~ 500kHz
  • Supplier Device Package
    30-WQFN (6x4)
  • Output Type
    Adjustable
  • Function
    Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    3.5V
  • Voltage - Input (Max)
    60V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1V
  • Voltage - Output (Max)
    57V