LMR36503MSCQRPERQ1
Part number:
LMR36503MSCQRPERQ1
describe:
IC REG BUCK ADJ 300MA 9VQFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 3742
minimum : 1
    Active
  • Grade
    Automotive
  • Qualification
    AEC-Q100
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TA)
  • Package / Case
    9-PowerVFQFN
  • Frequency - Switching
    2.2MHz
  • Supplier Device Package
    9-VQFN-HR (2x2)
  • Output Type
    Adjustable
  • Function
    Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Voltage - Input (Max)
    65V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1V
  • Voltage - Output (Max)
    65V