LMR36503R5RPER
Part number:
LMR36503R5RPER
describe:
IC REG BUCK 5V 300MA 9VQFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Frequency - Switching
    200kHz ~ 2.2MHz
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Voltage - Input (Max)
    65V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5V