LMR36506RRPER
Part number:
LMR36506RRPER
describe:
IC REG BUCK ADJ 600MA 9VQFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 2677
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Frequency - Switching
    200kHz ~ 2.2MHz
  • Supplier Device Package
    9-VQFN-HR (2x2)
  • Output Type
    Adjustable
  • Function
    Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Voltage - Input (Max)
    65V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1V
  • Voltage - Output (Max)
    65V