LMR36506RS3QRPERQ1
Part number:
LMR36506RS3QRPERQ1
describe:
IC REG BUCK 3.3V 600MA 9VQFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 4642
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TA)
  • Package / Case
    9-PowerVFQFN
  • Frequency - Switching
    200kHz ~ 2.2MHz
  • Supplier Device Package
    9-VQFN-HR (2x2)
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Voltage - Input (Max)
    65V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V