LT8618JDDB-3.3#TRMPBF
Part number:
LT8618JDDB-3.3#TRMPBF
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK 3.3V 100MA 10DFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1880
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    10-WFDFN Exposed Pad
  • Frequency - Switching
    200kHz ~ 2.2MHz
  • Supplier Device Package
    10-DFN (3x2)
  • Voltage - Input (Min)
    3.4V
  • Voltage - Input (Max)
    60V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V