LTC3311JV-0.85#TRMPBF
Part number:
LTC3311JV-0.85#TRMPBF
describe:
IC REG BUCK 0.85V 12.5A 18LQFN
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 500
price
500
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Package / Case
    18-TFQFN Exposed Pad
  • Frequency - Switching
    500kHz ~ 5MHz
  • Supplier Device Package
    18-LQFN (3x3)
  • Voltage - Input (Min)
    2.25V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    12.5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.85V