MAX1837ESA33
Part number:
MAX1837ESA33
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BCK ADJ/1.25V 250MA 8SOIC
package:
Bulk
inventory 1978
minimum : 213
quantity
unit price
price
213
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Output Type
    Adjustable (Fixed)
  • Function
    Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    24V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.25V (3.3V)
  • Voltage - Output (Max)
    24V