MAX1921EUT33-T
Part number:
MAX1921EUT33-T
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK 3.3V 400MA SOT23-6
package:
Bulk
inventory 16453
minimum : 144
quantity
unit price
price
144
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Frequency - Switching
    Up to 1.2MHz
  • Supplier Device Package
    SOT-23-6
  • Voltage - Input (Min)
    2V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    400mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V