MAX77503BEWC33+T
Part number:
MAX77503BEWC33+T
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK 3.3V 1.5A 12WLP
package:
Cut Tape (CT)
inventory 2204
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    12-WFBGA, WLBGA
  • Frequency - Switching
    1MHz
  • Supplier Device Package
    12-WLP (1.85x1.4)
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Current - Output
    1.5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V