MIC2177-3.3YWM
Part number:
MIC2177-3.3YWM
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK 3.3V 2.5A 20SOIC
package:
Bulk
inventory 10600
minimum : 43
quantity
unit price
price
43
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
  • Frequency - Switching
    200kHz
  • Supplier Device Package
    20-SOIC
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    2.5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V