MIC4574-3.3YN
Part number:
MIC4574-3.3YN
describe:
IC REG BUCK 3.3V 500MA 8PDIP
package:
Bulk
inventory 3518
minimum : 154
price
154
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    8-DIP (0.300", 7.62mm)
  • Frequency - Switching
    200kHz
  • Supplier Device Package
    8-PDIP
  • Voltage - Input (Min)
    4V
  • Voltage - Input (Max)
    24V
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V