MPQ2177GQHE-18-AEC1-Z
Part number:
MPQ2177GQHE-18-AEC1-Z
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK 1.8V 1A 8QFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Frequency - Switching
    2.4MHz
  • Voltage - Input (Min)
    2.5V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V