MPQ4317GRE-33-AEC1-P
Part number:
MPQ4317GRE-33-AEC1-P
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK ADJ 7A 20QFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 2100
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Package / Case
    20-PowerVFQFN
  • Frequency - Switching
    350kHz ~ 1MHz
  • Supplier Device Package
    20-QFN (4x4)
  • Output Type
    Adjustable
  • Function
    Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    3.3V
  • Voltage - Input (Max)
    45V
  • Current - Output
    7A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.815V
  • Voltage - Output (Max)
    42.75V