MPQ4348GLE-33-AEC1-P
Part number:
MPQ4348GLE-33-AEC1-P
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BUCK 3.3V 5A 17QFN
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 500
quantity
unit price
price
500
specifications
  • Part Status
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Package / Case
    17-PowerVFQFN
  • Frequency - Switching
    350kHz ~ 2.5MHz
  • Supplier Device Package
    17-QFN (3x4)
  • Voltage - Input (Min)
    3.3V
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V