NCV6323FELMTW11TBG
Part number:
NCV6323FELMTW11TBG
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK 1.1V 1.6A 8WDFNW
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 3000
quantity
unit price
price
3000
  • Mounting Type
    Surface Mount, Wettable Flank
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    8-WFDFN Exposed Pad
  • Frequency - Switching
    3MHz
  • Supplier Device Package
    8-WDFNW (2x2)
  • Voltage - Input (Min)
    2.8V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1.6A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.1V