TDA386400000AUMA1
Part number:
TDA386400000AUMA1
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK PROG 40A IQFN-36
package:
Cut Tape (CT)
inventory 6314
minimum : 1
    Active
  • Grade
    Automotive
  • Qualification
    AEC-Q101
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    36-PowerVFQFN
  • Frequency - Switching
    400kHz ~ 2MHz
  • Supplier Device Package
    PG-IQFN-36-3
  • Output Type
    Programmable
  • Function
    Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Voltage - Input (Max)
    17V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    40A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.25V
  • Voltage - Output (Max)
    3.04V