TPS548B27RYLR
Part number:
TPS548B27RYLR
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG BUCK ADJ 20A 19VQFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 7484
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    19-PowerTFQFN
  • Frequency - Switching
    600kHz, 800kHz, 1MHz
  • Supplier Device Package
    19-VQFN-FCRLF (4x3)
  • Output Type
    Adjustable
  • Function
    Step-Down
  • Voltage - Input (Min)
    2.7V
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    20A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.6V
  • Voltage - Output (Max)
    5.5V