TPS628600YCHR
Part number:
TPS628600YCHR
describe:
IC REG BUCK 0.6V 600MA 8DSBGA
package:
Cut Tape (CT)
inventory 10487
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    8-XFBGA, DSBGA
  • Frequency - Switching
    1.5MHz
  • Supplier Device Package
    8-DSBGA (0.66x1.36)
  • Voltage - Input (Min)
    1.8V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.6V, 1.1V