XC9141B36C0R-G
Part number:
XC9141B36C0R-G
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BOOST 3.6V 500MA 6WLP
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-XFBGA, WLBGA
  • Frequency - Switching
    1.2MHz
  • Supplier Device Package
    WLP-6-01
  • Voltage - Input (Min)
    0.65V
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.6V