XC9141D22DER-G
Part number:
XC9141D22DER-G
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BOOST 2.2V 500MA 6USPC
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-UFDFN Exposed Pad
  • Frequency - Switching
    3MHz
  • Supplier Device Package
    6-USPC (1.8x2)
  • Voltage - Input (Min)
    0.65V
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V