XC9141D37DMR-G
Part number:
XC9141D37DMR-G
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BOOST 3.7V 500MA SOT25
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Frequency - Switching
    3MHz
  • Supplier Device Package
    SOT-25
  • Voltage - Input (Min)
    0.65V
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.7V