XC9145B36CER-G
Part number:
XC9145B36CER-G
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG BOOST 3.6V 800MA 6USPC
package:
Cut Tape (CT)
inventory 7595
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (TA)
  • Package / Case
    6-UFDFN Exposed Pad
  • Frequency - Switching
    1.2MHz
  • Supplier Device Package
    6-USPC (1.8x2)
  • Voltage - Input (Min)
    0.65V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    800mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.6V